Min nyeste kofte heter Gammel Sandvik, men for meg er den jo Ny Jeg er veldig fornøyd med å ha komplettert den med bare lagergarn! Fortsatt er det litt å ta av der ute i hjerterommet, så jeg må bare pønske ut passende prosjekter.
Kofta veier 424 gram. Garnet er (selvfølgelig) Finullgarn. Knappene har jeg også plukket fra lageret, Litt imponert over match i farge på disse ultralette perlemorsknappene.
Nydelig strikkejakke
Har falt fullstendig for Ishavsgenseren, lastet ned et mønster, men likte bedre den utgaven med bare hvit øverst. Er det mulig å få tak i mønster til den noe sted? Mvh Bjørg
Hei Bjørg, jeg har ikke gitt ut mønsteret på Ishavsgenseren, den er det Maria som har publisert på https://www.ravelry.com/patterns/library/ishav. Hvis du vil strikke med bare hvitt øverst, så er det jo bare å la være å strikke mønsteret i diagrammet der
Og jeg er enig i at det er finere, det er også derfor jeg selv har den utgaven.
Så flott den var! Jeg venter på boka med mønsteret, men skal ut å kjøpe garn imorgen, håper de har boka på husfliden slik at jeg kan få rett mengde garn….
Tusen takk, Hanne
Vet ikke om Husfliden har boka, men de har den hvertfall på bokhandler. Artig mønster å strikke, lykke til!